Środki ochrony roślin i popularne narzędzia ogrodnicze.

Piękne ogrody choć dostarczają wiele przyjemności, niestety wymagają też poświęcenia im sporej uwagi. Jeśli samodzielnie zajmujemy się pielęgnacją naszego ogrodu, to przede wszystkim będą nam potrzebne profesjonalne środki ochrony roślin. Mogą nam je zaoferować między innymi specjalistyczne sklepy ogrodnicze, zarówno stacjonarne, jak i internetowe.

Jeśli dopiero nosimy się z zamiarem założenia własnego ogrodu, to najlepiej zrobić wszystkie potrzebne zakupy w takim właśnie sklepie. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko sporo pieniędzy, ale i wysiłku. Zamówienie zostanie nam doręczone do domu, a my będziemy mogli od razu wziąć się do pracy, mając pod ręką wszystkie preparaty i niezbędne narzędzia. Bardzo ważne jest też niewątpliwie odpowiednie nawadnianie.

Nawet jeśli naszą przestrzeń przydomową wypełniają tylko trawniki, to jeśli są one dość rozległe najlepiej zainwestować w nowoczesne systemy nawadniania. Jest to doskonały sposób na systematyczne podlewanie ogrodu dla osób dysponujących ograniczonym czasem, ale i tych ceniących sobie wygodę. System jest stworzony tak, byśmy mogli sami sobie zaprogramować czas, w jakim ma się rozpocząć nawadnianie, a także kiedy ma się zakończyć. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy na przykład często wyjeżdżamy, a nie ma kto się zająć ogrodem podczas naszej nieobecności. Taki system w zależności od tego, jaki ma być rozległy może nas kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, zatem jest to niemały wydatek. Z drugiej strony natomiast taki system zapewnia nam mniejsze zużycie wody, co z kolei przełoży się na niższe rachunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ochrona roślin- metody ekologiczne

Najbardziej powszechnymi i najczęściej stosowanymi środkami w walce ze szkodnikami atakującymi nasze uprawy, są chemiczne środki ochrony roślin. Choć są niezwykle skuteczne i działają szybko to jednocześnie ich użycie często nie jest konieczne a może wiązać się nawet z pewnym dla nas zagrożeniem zarówno dla nas jak i dla samych roślin. Nie da się jednak ich wykluczyć całkowicie z użycia, ponieważ mogą się okazać jedyną skuteczną i niezastąpioną metodą. Nie da się jednak zaprzeczyć, że często zbyt są nadużywane i stosowane pochopnie. Wynika to niejednokrotnie z braku odpowiedniej wiedzy pozwalającej na zastąpienie chemicznych środków odpowiednikami naturalnymi. Wiele preparatów możemy przygotować samodzielnie z łatwo dostępnych środków i mniejszym kosztem.
Samodzielne przygotowanie preparatów
Inne metody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.