Architektura ogrodowa

Architektura ogrodowa, czyli co powinno znaleźć się w przydomowym ogrodzie?

Jeśli jesteś właścicielem domku jednorodzinnego, z pewnością masz do dyspozycji również własny przydomowy ogródek. Warto zadbać o jego odpowiednie zagospodarowanie, tak by stał się Twoją chlubą i przedmiotem zazdrości znajomych. Pomogą Ci w tym odpowiednio dobrane elementy małej architektury. Oferta sklepów ogrodniczych jest obecnie na tyle bogata i zróżnicowana, że nie powinieneś mieć najmniejszego problemu z ich wyborem.

Architektura ogrodowa to zdaniem większości z nas wyłącznie duże obiekty, takie jak altanki, meble, czy pomosty. W rzeczywistości na ostateczny wygląd naszego ogrodu składają się także drobne elementy, takie jak rzeźby, czy ozdobne doniczki. Dopiero połączenie wszystkich tych detali w harmonijną całość sprawi, że nasz ogród będzie prezentował się naprawdę efektownie. Pamiętaj jednak, że nadmiar ozdobnych elementów jest równie niekorzystny, co ich niedobór.

Odwiedzając sklepy ogrodnicze w poszukiwaniu obiektów małej architektury staraj się więc zachować umiar. Monumentalna rzeźba, która doskonale prezentuje się w dużym parku, w małym przydomowym ogródku straci cały swój urok. Postaraj się też, by poszczególne dekoracje były utrzymane w takim samym stylu. Niewielki ogrody, w których umieszczone są elementy niepowiązane ze sobą stylistycznie, sprawiają wrażenie chaotycznych i niezadbanych. Jeśli obawiasz się, że sam nie podołasz trudnemu wyzwaniu, jakim jest zaprojektowanie własnego ogrodu, skorzystaj z pomocy profesjonalnych projektantów. Jego wskazówki z pewnością okażą się bardzo cenne.