Samodzielne przygotowanie preparatów

Do preparatów ochronnych przygotowywanych samodzielnie zalicza się:

  • Wyciągi, które powstają z zalewania roślin gorącą wodą i parzenia ich przez kolejne 24 godziny, trzeba pamiętać aby nie stały dłużej niż przez ten wyznaczony okres czasu, ponieważ później następuje fermentacja.
  • Wywary powstają przez zalanie roślin wodą i moczenie ich przez następną dobę.
  • Gnojówki otrzymujemy po zalaniu roślin wodą i odstawieniu na kilka tygodni- od 2 do 6, aż do momentu fermentacji. Odpowiednia do użycia gnojówka, czyli o klarownej przejrzystości może być stosowana nawet przez 2 miesiące

Opryskuje się nimi lub podlewa rośliny kilkakrotnie w czasie największego zagrożenia szkodnikami. Warto pamiętać, że działają one profilaktycznie i w chwili kiedy szkodniki zaatakują rośli konieczne jest już użycie środków chemicznych. Można spotkać się z zarzutem, że nie działają wystarczająco skutecznie, jednakże warto pamiętać o tym, że są całkowicie bezpieczne dla roślin i środowiska a także umożliwiają zbieranie plonów już po trzech dniach od opryskania. Stosowanie naturalnych metod ochrony roślin może się stać standardowym zabiegiem pielęgnacyjnym roślin.
Wróć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.