Systemy nawadniania i ogrody dobrze nawodnione - dlaczego to ma znaczenie?

Dobrze nawodnione ogrody, to przede wszystkim piękne ogrody. To tam zieleń jest soczysta i zachęca do skorzystania z cienistych zakątków w upalne dni. Skuteczne nawadnianie ma znaczenie w kilku podstawowych przypadkach. Pierwszym z nich jest rodzaj gleby. Jeśli ziemia jest sucha, to nawadnianie musi być bardzo intensywne. Do tego dochodzą warunki atmosferyczne, które szczególnie latem mogą dać się we znaki naszym roślinom.

Drugim powodem do obfitego podlewania są określone wymagania niektórych gatunków roślin. Wiadomo, że jedne będą potrzebowały częstszego podlewania, a inne wykazują znacznie mniejsze zapotrzebowanie na wodę. Niestety ktoś, komu zależy na pięknym ogrodzie, ale nie ma czasu na zajmowanie się nim ma pewien problem. Kluczowym rozwiązaniem kwestii podlewania są profesjonalne systemy nawadniania.

Sprawdzają się one zarówno jeśli naszą przydomową przestrzeń wypełniają trawniki, jak i bujna, zróżnicowana roślinność. Znaczną część systemu stanowią rury, którymi płynie woda, a które znajdują się pod powierzchnią ziemi, natomiast nad nią wystają zraszacze. System uruchamia się zgodnie z tym, co sami zaprogramujemy, więc mamy wpływ nie tylko na to, kiedy system ma się włączyć, ale i na to ile czasu ma działać. Jedną z cech charakterystycznych najnowszych systemów jest czujnik deszczu, który powoduje, że gdy pada, system się nie włącza. Co ważne, jest wydajny i pozwala zaoszczędzić nawet do 50% wody, którą zwykle zużywaliśmy do tradycyjnego podlewania. Bezcenna jest natomiast wygoda, jaką nam taki system zapewnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.