Zioła i warzywa w doniczce

Tradycyjne obsiewanie i zasadzanie zaczyna mieć ostatnio konkurencję w postaci warzyw i roślin doniczkowych. Tego rodzaju uprawa może być z powodzeniem obsadzana na balkonach czy tarasach. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla mieszkańców miast, którzy niewielkim kosztem mogą stworzyć mini ogródek swoich ulubionych warzyw czy ziół. Ponadto takie aranżacje roślinne nie tylko są pożyteczne, ale także reprezentacyjne. Oprócz sprawdzonych roślin jak min. czosnek czy mięta możemy się pokusić także o bardziej egzotyczne jak bazylia czy koper włoski. W doniczkach sprawdzają się również uprawy pomidorów, zwłaszcza wczesno dojrzewające pomidorki koktajlowe.

Wracając jednak o uprawy doniczkowej ziół jakie odmiany warto uprawiać.
Szałwia, Pietruszka, Estragon, Mięta
Uprawy doniczkowe zapewniają nam, że smaki i zapachy lata zatrzymamy na dłużej. Bukiety warzyw i ziół będziemy mieć zawsze na wyciągnięcie ręki. Rośliny hodowane w doniczkach mają korzystniejsze warunki rozwoju, ze względu na dobrze nasłonecznione i osłonięte przed deszczem miejsca w których się znajdują.

Podstawową sprawą w takiej przydomowej uprawie roślin doniczkowych jest ich odpowiednia pielęgnacja. Niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju jest częste podlewanie i nawożenie. Ponadto w przypadku ziół musi je systemicznie obrywać, aby następne listki rozwijały się równie bujnie.