Regały stacjonarne to dla każdej firmy ważne meble biurowe sopot.

Nie da się wręcz przecenić mebli biurowych sopot, takich jak regały stacjonarne. Regały nadają się świetnie do archiwizacji dokumentów firmowych, katalogowania wszystkich ważniejszych papierów czy prowadzenia biblioteki z branżowymi publikacjami. W każdym biurze można znaleźć regały stacjonarne, które są równie podstawowym wyposażeniem biura jak biurka czy krzesła biurowe.

Regały składają się ze stelaża i zamontowanych na nim półek. Stelaż najczęściej wykonany jest z mocnych elementów stalowych, a półki są przeważnie drewniane bądź z tworzywa sztucznego. Stalowe stelaże mają najczęściej regały magazynowe. Jeśli chodzi o biurowe, to wszystko wykonane jest w jednolitym wzorze przy pomocy drewna bądź tworzywa. Konstrukcja regału stacjonarnego różnić się będzie w zależności od maksymalnego obciążenia, jakie będzie musiał regał wytrzymać.

Wytrzymałość regału producenci mebli biurowych sopot określają zazwyczaj w kilogramach na półkę. Nawet najsłabsze wytrzymują spokojnie co najmniej dwadzieścia kilogramów obciążenia. Te, wykonane z materiałów wysokiej klasy wytrzymają nawet ponad sto kilo na obciążenia na jednej półce.

Podstawą każdego regału stacjonarnego jest oczywiście jego konstrukcja stelaża, a więc tego, na czym położone są półki. Jednakże w biurach regały muszą się również ładnie prezentować. Dlatego meble biurowe sopot w formie regałów stacjonarnych wyglądają jak eleganckie szafy. Bo sam w sobie regał przypomina swoim wyglądem właśnie szafę, tyle, że nie ma drzwiczek, które zamykają przestrzenie na półkach. Regały są zawsze otwarte z przodu, dzięki czemu dostęp do przechowywanych wolumenów jest prosty i natychmiastowy.