Trawniki od podszewki, czyli harmonogram prac w ogrodzie

Zakładanie ogrodu, to czynność na pozór bardzo niewinnie wyglądająca. Można by powiedzieć: cóż to za problem, aby założyć ogród i go pielęgnować? Otóż wcale tak nie jest. Aby ogród mógł funkcjonować i zielenić się przez większą część roku, a trawniki były pięknie przystrzyżone, trzeba poświęcić temu dużo czasu, energii i zapału.

Warto zatem przy każdym elemencie ogrodu, który zaplanowaliśmy zrobić, zaplanować i rozpisać sobie harmonogram pracy. Dajmy na to, tworząc harmonogram prac przy zakładaniu trawników, będziemy wiedzieli co i po czym mamy zrobić, a to przełoży się na efekty i tempo naszej pracy.

Zakładając trawniki trzeba wiedzieć, ze na początku trzeba dobrze przygotować grunt, na którym będą się one znajdowały. Trzeba zaplanować i wymierzyć linie ich przebiegu, po to, aby wszystko w naszym ogrodzie wyglądało zgodnie z planem. Potem trzeba kupić odpowiednią trawę, z której powstaną piękne trawniki.

Kiedy to wszystko już zaplanujemy i rozpoczniemy pracę, na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Trawa pod trawniki zwykle szybko się rozwija i wzrasta. Jeżeli tylko zapewnimy jej odpowiednie warunki i nawodnienie gleby, wówczas bardzo szybko będziemy mogli oceniać efekty naszej pracy.

Warto wiedzieć, że gatunków traw, jakie stosuje się pod trawniki jest kilka. Dlatego zanim cokolwiek będziemy sadzili trzeba zapoznać się z rodzajami traw i ich zastosowaniem na konkretnym typie podłoża. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza trawa zakiełkuje i będzie rosła bujnie, dając nam przy Tym satysfakcję.

Tak więc, podsumowując idee tworzenia harmonogramu prac, jakie należy wykonać zakładając trawniki, trzeba przyznać, że dzięki zaplanowaniu każdego elementu tworzenia trawników nasz ogród szybko stanie się piękny i zadbany. Gdy już nam uda się założyć trawniki, to dalej pozostanie nam tylko planowanie i tworzenie pięknych kompozycji ogrodowych.